halı kurutma sistemimizden görüntüler

Firmamız tarafından aynı anda birçok ev iş yerlerinden alınıp fabrikamıza getirilen ve yine birçok kez temizlik işleminden geçirilecek olan halılarınızın karışmasını ve dağıtım sırasında yanlış halının yanlış adrese teslim edilmesini engellemek için barkod numaraları kullanılmaktadır. Kimlik numarası olarak da düşünebileceğiniz bu barkod numarası benzersiz kombinasyonlar ile oluşturularak getirilen her bir parça halıya bir adet ve aynı barkod numarası aynı zamanda adrese verildiğinde karışıklık ortadan kalkmaktadır.  

Halı Yıkama

İzmir'in tüm bölgelerinden teslim alınan halılarınız yıkama işleminden hemen önce sınıflandırılarak doğru yöntemle yıkanmaları için sınıflandırılır. Halı türleri ve kirlilik oranları halı yıkama işleminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Bu sebeple doğru sınıflandırma her zaman avantaj katar. Halı yıkama işlemi sırasında halı türüne göre kullanılan halı şampuanları ile halınıza zarar vermeden doğru oranda kullanım ve doğru baskı ayarı ile kirin halınızda gizlenmesi yerine tamamen atılmasını sağlar. Halı tiplerinden biri olan el dokuma yün halı ile makina halısı arasında oldukça farklılıklar vardır. Bu farklılıklardan öne çıkan en önemli özellik ise el dokuma yün halıları gerçek canlı organizmalardan oluşturulan yapıdır. Canlı organizmalar ile oluşturuluş bir yapının temizlenmesi de diğer yapay halı tiplerinin temizlenmesi ile aynı değildir. Farklı oranlarda halı şampuanları, farklı oranlarda temizleyici ve leke sökücüler kullanılmalıdır. Bu yapıyı korurken zarar vermeden leke sökülmesi anlamına gelmektedir.

halı paketleme stilimizden

Halı Temizliği

halı yıkama yolluk

İzmir Halı Yıkama

gelberi ile halı temizleme

Yerinde Halı Yıkama

Yıkama işleminden geçirilecek halılardan herhangi birinde daha öncesinde oluşmuş kimyasal yanıklar var ise işlem öncesinde müşteriye bilgi verilmelidir. Çünkü üzerindeki kir kalktığında bu kimyasal yanık daha fazla ortaya çıkarlar. Bunun sebebi de kimyasal yanık oluşmuş bölge üzerine biriken toz ve pisliğin o bölgeden arındırılmış olmasıdır. Bu teknik bir hata değildir.

Tüm bilgi alışverişleri tamamlandığında ise geriye kalan işlem halınızın yıkanması ve temizlenmesidir.
Dairesel olarak çalışan 16 fırça ile halının tüm yüzeyinin çift yönlü olarak fırçalanmasının ardından 2 rulo fırça ve gelberi sistemi üzerine yerleştirilmiş durulama sistemi ardından yatay şekilde yerleştirilmiş  son rulo yüzey süpürme fırçası ile ters yüzey fırçalama ile temizliği gerçekleştirilir ve katlama fırçası ile halınızın katlanması sağlanır. Bu katlama ardından halınız santrifüj makinasında durulama ve %95 oranında nem alma işlemi yapılır. Bu oranın yakalanmasının sebebi doğal yollarla kurutulma anında oluşan bakterileri önlemek üzere hesaplanmış olmasıdır. Doğal yollar ile kalan kurutma işlemi tamanlanması adına kurutma odalarına alınır ve uygun sıcaklıklar ile işlem sonlandırılır.

Kalite kontrol, tarama ve paketleme ardından halınız size teslim edilmek üzere yola çıkar.

Herşeyden önce insan sağlığına önem veriyoruz. Günümüzde yaşadığımız salgınlar ve pandemi için tüm önlemlerimizi alarak temassız teslimat yapıyor, önce sağlığımızı sonra mutluluğumuzu, ailemizi ve en nihayetinde işimizi koruyoruz. Halı yıkama işlemi sırasında ultra konsantre halı yıkama şampuanı kullanıyoruz. Kullanmakta olduğumuz bu halı şampuanları bakteri ve virüsleri halıdan tamamiyle uzaklaştırır ve sağlığımızı koruyacak şekilde kullanılır. Kuruma aşamasında bakteri üretimini durdurmak için yıkama işleminden hemen sonra halılarınız %95 oranında nemden uzaklaştırılarak kurutma odalarına alınır. Doğal yöntemlerle kuruma gerçekleştirildiğinden emin olarak virüsün yayılmasını engellemek amacıyla koruyucu kıyafetlerimiz ile birlikte kalite kontrol ve paketleme aşamasına geçilmektedir.

Halınızı teslim ederken koruyucu kıyafetlerimiz ve dezenfeksiyon işlemlerimizden hemen sonra karşınıza çıkıyoruz. Sizinle görüşmemizin ardından temas edilen noktaları tekrar dezenfekte ederek virüsün bizden veya bilmeyerek sizden bir başkasına taşınmasını engelliyoruz.

Halı Yıkama İçin Sıkça Sorulan Sorular

Halılarınızın temizlik merkezimize gelişinin ardından yapısına göre gruplandırılması ile birlikte yıkanma sırasına alınır. Yoğunluğa göre değişim gösteren bekleme süreçleri dahilinde kuruma ve teslim süreçlerini hesaplamak oldukça zordur. Kuruma süreçleri günün hava şartlarına göre 2 güne kadar uzayabilmektedir. Bu sebeple en kısa 2 en uzun temizlik süreci olarak 4 gün verebiliriz..

Halı yıkama şampuanlarını kimyasal olarak adlandırmak yanlış olsa da temizlik öncesi lekelere direkt müdahale için leke sökücü kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar uygun halı şampuanı ile fırçalanmasının ardından halı yüzeyinden atılmakta ve özellikle bebekler için tehlike oluşturmamaktadır. Halı şampuanlarımız sağlık bakanlığı tarafından onaylı kostiksiz ve özel içeriklidir.

İnsanlar hayatları boyunca birçok yiyecek içecek ve kullanılan eşyanın üretim prosesinden kaynaklı olarak alerji yaşayabilmektedir. Buru durumlar genellikle insan vücudunun tek bir veya birden fazla maddeye aynı anda tepki vermesinden kaynaklanır. Kullandığımız halı parfümleri alerji yaratacak içeriğe sahip olmamakla birlikte bazı özel hastalıklara sahip olan insanları rahatsız edebilir. Oda parfümü olarak da kulanılabilmesinin yanı sıra gerçek amacı halı yapısına tutunan bir parfüm çeşitidir. Lütfen hizmet öncesinde bu durumu tarafımıza bildiriniz.

TOP